15 травня – Міжнародний день захисту клімату

13 травня 2016
15 травня – Міжнародний день захисту клімату

Щорічно в усьому світі 15 травня відзначається Міжнародний день захисту клімату. Заснування цього свята стало відповіддю на заклик метеорологів захищати клімат, як важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх і майбутніх поколінь.
Збереження клімату – одна з глобальних проблем, які сьогодні стоять перед людством. До числа основних проблем, які ведуть до необоротних кліматичних змін на планеті, відносяться підвищення концентрації парникових газів в атмосфері. 


Глобальне потепління, природні катаклізми, зміна погодних умов на планеті – все це веде до погіршення клімату Землі і, як наслідок, чинить негативний вплив на продовольчу, життєву і майнову безпеку людей, плачевно позначається на стані природних ресурсів та збалансованому розвитку держав.

 

З метою стабілізації парникових газів в атмосфері на рівні, який би не допускав глобального антропогенного впливу на кліматичну систему Землі, представниками понад 180 країн світу у 1992 році, на так званому Самміті Землі в Ріо-де-Жанейро, була підписана Рамкова Конвенція ООН про зміну клімату. В кінці 1997 року на третій конференції сторін РКЗК, що проходила в Кіото (Японія), в доповнення до Конвенції був прийнятий знаменитий вже Кіотський протокол — міжнародний документ, який зобов'язує розвинені країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів у 2008–2012 роках у порівнянні з 1990 роком. Україною протокол ратифікований 4 лютого 2004 року.

 

Через 10 років, у грудні 2007 року, на Балі (Індонезія) відбулася ще одна конференція ООН, присвячена питанням зміни клімату. Її учасники — представники понад 190 держав — підписали міжнародну угоду, що закликає світових лідерів вжити потрібні заходи, з тим, щоб торгівельно-промисловий сектор зменшив емісію вуглекислого газу.