Схід і Захід разом – освітяни із Львівщини та Луганщини поділились досвідом

Схід і Захід разом – освітяни із Львівщини та Луганщини поділились досвідом
Завершився один із етапів проекту «Схід і Захід разом». Упродовж двох тижнів освітяни із Львівщини навчали дітей у школах Сєвередонецька, Лисичанська, Попасного та інших міст Луганської області. В свою чергу педагоги із Луганщини навчали учнів Львівщини.

Із цієї нагоди 29.10.2017 відбулось урочисте засідання за участі голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина, директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Любомири Мандзій, заступника директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, учасника АТО - Максима Василишина,   освітян Луганщини,  педагогів Галичини, військовослужбовців.

Дякуючи освітянам Луганщини, Олександр Ганущин зауважив: «Ми сьогодні підсумовуємо вже третій обмін вчителями між Львівщиною та Луганщиною у рамках проекту «Змінимо країну разом». Дуже важливо, що такі обміни вже стали масовими. Саме тому, вже з наступного року, ми пропонуватимемо, щоб школа заходу разом зі школою сходу реалізовували свій спільний проект на обміни між школами, школярами, педагогами. Вірю, що так ми зшиємо Україну. Покажемо нашу єдність і обов’язково здолаємо ворога».

 Справа, якою вчителі зі сходу опікувалися два тижні на Львівщині – навчання і виховання школярів, є дуже важливою. «Якби цим займалися саме так, як це ми робимо сьогодні, упродовж 26 років незалежності, то, можливо, не було б і війни на сході. Кожен із нас має можливість зробити внесок у перемогу. І Ваша перемога – це звитяги на освітянській ниві», - наголосив голова облради. Запевнив, що буде зроблено все можливе, щоб львівські і луганські школи могли самостійно брати участь у подібних проектах. «Нам слід ще багато зробити разом, щоб Україна дійсно була єдиною», - резюмував він.

Далі педагоги Луганщини поділилися враженнями від перебування в нашій області. «Нас вразила Львівщина, її люди, талановиті учні, природа, європейський стиль життя. Обов’язково передамо вашу атмосферу Луганщині. Єдине засмучує, що ці два тижні швидко промайнули», - зазначила вчитель з Попасної  Наталія Федорова.

Додамо, що з вчителями сходу поспілкувалися також військовослужбовці 3-го батальйону територіальної оборони та переглянули про них фільм.

Крім того, присутнім презентували відеоролики про освітянський десант луганчан на Львівщину та львів’ян на Луганщину.

Нагадаємо, 16 вересня Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна рада, Львівська облдержадміністрація, Луганська обласна військово-цивільна адміністрація підписали декларацію намірів співпраці в освітній галузі задля формування в учнівської молоді східної та західної України цінностей на засадах загальноукраїнської ідентичності та патріотизму.